Trufle kokosowo- cytrynowe

Tym, którzy unikają wszelkich cukrów, również tych naturalnie pochądzących z owoców, polecam pokombinować z kokosami :) Do wyboru są olej, mleko, mąka, wiórki oczywiście, a nawet masło kokosowe, więc pole do popisu jest szerokie!

Jeśli chodzi o mąkę z kokosa, trzeba pamiętać, że nie ma ona takich właściwości wiążących, jak mąki z ziaren, ale za to można ją jeść na surowo, co postanowiłam wykorzystać przy okazji tych trufli z dodatkiem cytryny.

Trufle są naturalnie, lekko słodkie, więc raczej nie zadowolą miłośników mlecznej czekolady, ale już osoby ograniczające WSZYSTKIE cukry- myślę, że tak.

Tym, którzy wolą jednak więcej słodyczy (ale wciąż bez dodanego cukru) polecam moje trufle kakaowe lub trufle z czarną porzeczką.

DSC_0371

 

Trufle kokosowo – cytrynowe

2 łyżki rozpuszczonego oleju kokosowego

sok i skórka starta z 1/2 cytryny

6 łyżek mleka kokosowego z puszki (gęstej części, która oddzieliła się na górze)

5 łyżek mąki kokosowej (prawdopodobnie sprawdzą się też wiórki kokosowe zmielone np. w młynku do kawy)

wiórki kokosowe- do obtoczenia

Wszystkie składniki umieszczam w misce i zagniatam. Jeśli masa jest zbyt sypka dodaję trochę mleka kokosowego, jeśli zbyt rzadka dosypuję mąki kokosowej.

Z masy lepię kulki i obtaczam je w wiórkach kokosowych. Gotowe trufle wkładam do lodówki na minimum 30min. i tam też je przechowuję.

Ola.