Paznokcie

img

4 Sposoby na usunięcie lakieru do paznokci z tkanin

Lakier do paznokci można znaleźć w prawie każdym domu, ponieważ jest to coś, czego prawie każda kobieta używa. Lakiery są dla paznokci tym czym jest sól dla naszej codziennej diety. Bez niej wszystko wydaje się nijakie. Istnieje mnóstwo marek i nieskończona ilość odcieni do wyboru, jeśli chodzi o lakiery do paznokci. Większość z Was zgodzi się jednak z tym, że lakier do paznokci wygląda dobrze tylko na paznokciach, a nie na ubraniach, podłodze czy urządzeniach. I niezwykle trudno jest go usunąć z niepożądanych miejsc. Jeśli zdarzyła Ci się wpadka i zastanawiasz się jak usunąć lakier do paznokci z tkanin to jesteś w dobrym miejscu!

Jak usunąć plamy lakieru do paznokci z odzieży?

1. Użyj lodu

Wierz lub nie, to powinien być pierwszy krok, który należy podjąć, aby pozbyć się plamy lakieru do paznokci z jakiejkolwiek tkaniny. Aby lakier do paznokci wysechł musimy poczekać. No cóż, ta metoda korzysta z tej samej zasady, aby usunąć plamę, tylko tym razem nie można czekać! Trzeba to zrobić natychmiast, żeby plama nie osadziła się zbyt głęboko. Przyłóż do plamy opakowanie z lodem, aby lakier stwardniał. Stwardniały lakier usuniesz z tkaniny znacznie szybciej. Weź pęsetę i wyskub lakier z tkaniny. To pomoże Ci pozbyć się lakieru do paznokci z tkaniny.

2. Zmywacz do paznokci

Ten niezastąpiony pomocnik w zdejmowaniu lakieru do paznokci z dłoni z tkaniną też sobie poradzi! Tak więc, jeśli przypadkowo rozlałaś lub rozmazałaś lakier do paznokci na ulubionej poduszce, dywanie lub odzieży, nie ma powodu do obaw.. Możesz użyć zmywacza do paznokci, aby pozbyć się tych plam. Zmywacze do paznokci zawierają aceton, który jest rozpuszczalnikiem chemicznym. Należy jednak unikać używania go, jeśli tkanina, którą poddajemy obróbce, jest wykonana z acetatu lub innego sztucznego włókna – aceton może rozpuścić i taką tkaninę.

Zacznij od przeczytania etykiety na tkaninie. Sprawdź, czy nie zawiera acetatu lub triacetatu. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku tkanin bawełnianych, lnianych, jedwabnych, denimowych i innych tego typu. Rozłóż kilka ręczników papierowych i połóż na nich tę część tkaniny, która jest zabrudzona, upewniając się, że miejsce to jest w kontakcie z ręcznikami. Używając wacika lub papierowego ręcznika, namoczonego w acetonie, potrzyj plamę do wewnątrz – nigdy nie na boki ani do zewnątrz bo tyko rozetrzesz plamę. Dzięki temu przeniesiesz plamę na papierowe ręczniki. Wypłucz tkaninę i wybierz ją w pralce.

Oprócz zwykłego zmywacza do paznokci, możemy również użyć alkoholu do usuwania plam z lakieru do paznokci. Jest to szczególnie skuteczna metoda w przypadku rozlania lakieru do paznokci na cenny dywan. Wymagania w tym zakresie są dość proste: tępy nóż, alkohol do wycierania i detergent. Używając noża (upewnij się, że jest tępy, i nie skaleczysz siebie ani dywanu), zeskrob lakier z dywanu. Nałóż trochę alkoholu na czystą szmatkę, najlepiej białą, lub na wacik. Czyść do momentu aż wacik po przyłożeniu do plamy nie stanie się czysty. Alkohol nie powinien dostać się zbyt głęboko w dywan bo może zaszkodzić lateks, który jest pod nim. Jak tylko plama zostanie usunięta, wypierz część dywanu detergentem.

4. Odplamiacz

Odplamiacze są bardzo łatwo dostępne na rynku. . Jeśli zaplamiłaś coś, co składa się z włókien z mieszanego materiału i nie masz pojęcia, co robić, użyj odplamiacza! Odplamiacze nie są toksyczne i nie rozpuszczą tkaniny wykonanej z acetatu.

Namocz ściereczkę do czyszczenia w odplamiaczu i umieścić ją nad plamą. Wywieraj nacisk, ale pamiętaj, aby nie pocierać plamy. Daj działać odplamiaczowi. Zmieniaj miejsce ścierki jak już zabarwi się na kolor plamy. Gdy plama zniknie, wytrzyj miejsce wilgotną gąbką. Chociaż odplamiacz nie jest toksyczny, zawsze należy podjąć odpowiednie środki ostrożności. Nie zapomnij przetestować roztworu gdzieś w niepozornym miejscu przed wypróbowaniem go na samej tkaninie.

Top