Paznokcie i kremy

img

Całkowite wyschnięcie lakieru może zająć 20-60 minut. Jeśli chcesz przyspieszyć proces, możesz pomalować szybko schnący lakier w cienkich warstwach i spróbować użyć suszarki z zimnym powietrzem. Ponadto możesz spróbować użyć sprayu do smażenia lub zimnej wody. Dzięki wcieleniu w życiu jednej z tych opcji możesz bez problemu rozkoszować nieskazitelnym wyglądem swoich paznokci, bez rozmazania lakieru!

1. Cienkie warstwy

Nakładaj lakier w cienkich warstwach, aby każda mogła wyschnąć. 2-3 powinny wystarczyć. Każda warstwa będzie schła przez około 1-3 minuty. Lakier do paznokci nie wyschnie całkowicie, jeśli zostanie nałożony grubymi warstwami!

• Malowanie może potrwać dłużej ale czas schnięcia będzie znacznie krótszy. Pomaluj każdy paznokcieć jeden po drugim, a następnie powtórz je w tej samej kolejności. Pierwszy paznokieć, który pomalowałaś powinien wyschnąć po pomalowaniu kolejnych.

2. Suszarka

Dmuchaj na paznokcie chłodnym powietrzem z suszarki przez 2-3 minuty.

Podłącz suszarkę do włosów i wybierz ustawienie zimnego powietrza. Następnie puść chłodne powietrze na 2-3 minuty. Zimne powietrze szybko wysuszy paznokcie.

Zrób tak dla obu rąk, aby całkowicie wysuszyć każdy paznokieć. Przed uruchomieniem sprawdź, czy suszarka jest ustawiona na chłodne powietrze.

• Podczas suszenia paznokci trzymaj suszarkę 30 cm nad paznokciami, aby uniknąć rozmazania lakieru.

3. Lodowa woda

Zanurz palce w misce z zimną wodą (możesz dodać kostki lodu) na kilka minut. Po pomalowaniu daj paznokciom wyschnąć przez 60 sekund, a następnie weź małą miseczkę i napełnij ją do połowy bardzo zimną wodą. Następnie umieść w niej 2-5 kostek lodu. Trzymaj palce w lodowatej wodzie przez 1-2 minuty, a następnie wyjmij je z miski. Zimno utwardza lakier do paznokci, więc kąpiel z lodem to świetny sposób na to, aby lakier wysechł.

• Zachowaj ostrożność podczas stosowania tej metody, ponieważ może ona zrujnować lakier do paznokci, jeśli zbyt wcześnie włożysz ręce do wody. .

4. Spray do smażenia

Spryskaj paznokcie sprayem do smażenia. Może się to wydawać się trochę dziwne, ale oleje w sprayu do gotowania pomagają szybko wysuszyć paznokcie. Należy jednak unikać używania sprayu o smaku masła bo może on zabarwić lakier. Poczekaj 1-2 minuty po nałożeniu lakieru do paznokci, zanim spryskasz je olejem. W przeciwnym razie możesz zepsuć lakier do paznokci. Olej w aerozolu pomaga również nawilżać skórki :)

Top