Kosmetyki 2019

img

Lakier hybrydowy – co to właściwie jest?

Kobiety na całym świecie pokochały lakiery hybrydowe! I trudno się dziwić! Nakłada się je dość szybko, wytrzymują na paznokciach dwa do trzech tygodni, pięknie się błyszczą a co najważniejsze po pomalowaniu paznokci i utwardzeniu ich w lampie nie trzeba bać się o odgniecenia i można od razu włożyć rękę do kieszeni bez strachu że lakier zejdzie.

Wiele osób zadaje sobie pytanie – czym jest lakier hybrydowy?

W dzisiejszym artykule postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości!

Definicja lakieru hybrydowego:

Lakier hybrydowy – jest to polimerowa odmiana lakieru do paznokci, która charakteryzuje się wysokim poziomem trwałości. Można powiedzieć, że jest połączeniem żelu i zwykłego lakieru do paznokci – stąd nazwa „hybryda”. Nie zawiera rozpuszczalników, jego utwardzanie polega na zamianie konsystencji płynnej na stałą za pomocą katalizatorów stymulowanych światłem lampy UV lub LED.

Lakier hybrydowy należy utwardzać pod lampą UV lub UV LED, przed położeniem kolor należy nałożyć bazę hybrydową a stylizację wykończyć topem. Do wyboru jest mnóstwo rodzajów topu hybrydowego. Ich 3 podstawowe rodzaje to:

• Top klasyczny – to zwykły top, który pozostawia lepką warstwę dyspersyjną na powierzchni paznokcia.

• Top no wipe – jest to rodzaj topu, który nie wymaga przemywania cleanerem, po utwardzeniu w lampie jest całkowicie błyszczący i nie ma lepkiej warstwy.

• Top matowy – to top który nadaje paznokciom matowego wykończenia. Na rynku są dostępne topy matowe, które po wyjęciu dłoni z lampy są błyszczące i lepkie a dopiero po przemyciu cleanerem matowieją oraz topy matowe które już po wyjęciu z lampy są matowe i nie wymagają przemycia.

Manicure hybrydowy można wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak również w domu. Należy jednak pamiętać że stworzenie stylizacji wymaga podstawowych umiejętności manualnych jednak sama aplikacja produktu jest stosunkowo prosta. By usunąć lakier hybrydowy z płytki paznokcia, należy użyć do tego removera acetonu lub spiłować frezarką (ewentualnie pilnikiem).

Istnieją przeciwwskazania do wykonania manicure hybrydowego, a ich nieprzestrzeganie może prowadzić do komplikacji i chorób paznokci i dłoni, a także do zwiększenia zakażenia czy infekcji. Lakierów hybrydowych nie powinni używać m.in. alergicy na którykolwiek składnik lakieru, osoby chorujące na drożdżycę, grzybicę lub łuszczycę paznokci, osoby posiadające kurzajki i brodawki wokół paznokci, a także osoby ze stanem zapalnym, infekcją lub zakażeniem bakteryjnym.

Top